KanadaDo Kanady jsme dorazili 6. března 2020. O deset dnů později Kanada uzavřela hranice kvůli covid pandemii. Od prvního dne to pro nás byla výzva. Netušili jsme, co se s námi stane a co se děje se světem. Máme se vrátit domů, nebo to nějak přečkat a pokusit se užít si Kanadu jak to jen půjde?

Náš úplně první WWOOFing

Byli jsme zaseklí v Calgary u kamarádů, když jsme objevili nejlepší způsob, jak přečkat lockdown. Kontaktovali jsme Tanyu a Joea, kteří provozují Funtasia Fan Park ve Fairmont Hotspring a potřebovali pomoct se zvířátky a dalšími věcmi. Za pár dnů nás nabrali v Calgary a ubytovali v chatce na jejich pozemku. První dav týdny jsme strávili v karanténě, protože ještě nikdo netušil, co za virus se to šíří světem. Pak začala práce. Starali jsme se o zvířátka a byla to super zkušenost. Ale nařeli jsme se i u jiných věcí. To vše za jídlo a ubytování. Izolováni od zbytku světa jsme s Taynou a Joeem přečkali lockdown a po asi dvou měsících se vydali do Canmore.

Canmore

Bětka dostala práci vedoucího směny v hotelu, což byl důvod našeho přesunu do horského městečka Canmore. Našli jsme si krásný ubytování s neskutečnými výhledy na okolní hory. I zde jsme měli kamarády, což bylo super. Zatím jsme tu nikoho místního neznali. Léto začalo být v plném proudu, a tak jsme se snažili dělat co nejvíc výetů do hor. Ale bez vlastního auta, to taky nevyšlo vždy.

Modrásek

Našeho nového mazlíka jsme si pořídili až ke konci léta a už od prvího dne jsme s ním měli trable. Po několika návštěvách servisu, kdy nám pořádně nebyli schopni říct, co je špatně se zadními brzdami které že se extrémně zahřívali, jsme nakonec podle youtube návodu zvládli opravu sami. Ale s auty je to nikdy nekončící příběh, vždy se obejví něco nového na opravu, zvlášť když je Modráskovi už 27 let. Ale jinak šlape skvěle, jeho osmiválec má nádherný zvuk a ani nežere tolik, kolik jsme si mysleli. Je to úžasně prostorné a pohodlné auto. Vize byla taková, že na korbu postavíme kempovací boudičku se zvedací střechou, ale vzheldem k situaci musíme od tohoto prozatím upustit.

Wildlife

Kanada není jen o přírodních scenériích, horách a jezerech. Místní divoká zvířata k tomu všemu patří. Jeleni, vlci, medvědi, lišky, pumy, kojoti, losi,…to vše tu je a je jich hodně. Díky místním jelenům jsem se konečně pořádně dostal k focení wildlife a hrozně mě to baví. Trávit čas s jeleny v lese je pokaždé úžasný zážitek. Medvědů jsme taky pár potkali, ale zatím jen z auta. Což je vlastně možná lepší.

Zima

Zažít pravou kanadskou zimu přímo v horách byl jeden z našich snů. Teploty kolem -20, sníh a krásné výhledy na hory, zamrzlá jezera s bublinkami a hlavně bílé Vánoce. To vše se nám povedlo. Zkusili jsme si bruslení po x letech, poprvé v životě jsme byli na skialpech a rozhodně né naposledy, yškrábali jsme se na kopec s mačkami a cepínami no a ještě by jsme rádi zkusili lezení v ledu.
Fotogalerie
Video